Συγκρότηση Επιτροπών για το έτος 2022 και ορισμός των μελών τους με διαδικασία κλήρωσης

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Ανακοινώνεται ότι σύμφωνα με:

α) την αριθ. ΔΙΣΚΠΟ/Φ.18/οικ.21508 (ΦΕΚ 2540/7-11-2011 τ.Β΄) Υπουργική Απόφαση

β) την με αριθ. πρωτ. ΔΙΣΚΠΟ/Φ.18/οικ.21526/4-11-2011 ερμηνευτική εγκύκλιο του Υπουργείου Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης, (σχετικά με τον τρόπο ανάδειξης των επιτροπών) σύμφωνα με την οποία διενεργείται δημόσια κλήρωση για τον ορισμό μελών των συλλογικών οργάνων της διοίκησης για τη διεξαγωγή δημόσιων διαγωνισμών ή την ανάθεση ή την αξιολόγηση, παρακολούθηση, παραλαβή προμηθειών, υπηρεσιών ή έργων.

β)  τις διατάξεις του άρθρου 221 του Ν.4412/2016 (ΦΕΚ 147/Α/08-08-2016) και

γ)  τις διατάξεις του άρθρου 26 του Ν. 4024/2011 (ΦΕΚ 226/Α/27-10-2011)

την Παρασκευή 15 Οκτωβρίου 2021 και ώρα 10.00 πρόκειται να διενεργηθεί στο γραφείο της Γραμματείας της Σχολής Επιστημών Υγείας του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης, δημόσια κλήρωση μεταξύ όλων των μελών (ΔΕΠ, Ε.ΔΙ.Π. και Ε.Τ.Ε.Π.) της Σχολής για τον ορισμό μελών (τακτικών και αναπληρωματικών) για τη συγκρότηση των κάτωθι Επιτροπών, για τις ανάγκες της Σχολής κατά το έτος 2022:

1. Παραλαβής πάσης φύσεως οργάνων, ειδών και υλικών, εκτελέσεως μικροεργασιών και παροχής υπηρεσιών για τις ανάγκες της Σχολής Επιστημών Υγείας
  2. Προχείρων Διαγωνισμών για την προμήθεια πάσης φύσεως οργάνων, ειδών και υλικών, εκτελέσεως μικροεργασιών και παροχής υπηρεσιών για τις ανάγκες της Σχολής Επιστημών Υγείας
  3. Καταστροφής – Διαγραφής Αχρήστων Οργάνων, Ειδών και Υλικών (κινητών πραγμάτων) για τις ανάγκες της Σχολής Επιστημών Υγείας καθώς και της Πανεπιστημιακής Βιβλιοθήκης Δ΄.
  4. Παραλαβής πάσης φύσεως ειδών, υλικών, βιβλίων, περιοδικών, επιστημονικών συγγραμμάτων, εφημερίδων και λοιπού βιβλιακού υλικού έντυπης και ηλεκτρονικής μορφής καθώς και εκτελέσεως βιβλιοδεσιών και μικροεργασιών, που αφορά στην Πανεπιστημιακή Βιβλιοθήκη Δ΄
  5. Προχείρων Διαγωνισμών για την προμήθεια πάσης φύσεως ειδών, υλικών, βιβλίων, περιοδικών, επιστημονικών συγγραμμάτων, εφημερίδων και λοιπού βιβλιακού υλικού έντυπης και ηλεκτρονικής μορφής καθώς και εκτελέσεως βιβλιοδεσιών και μικροεργασιών, που αφορά στην Πανεπιστημιακή Βιβλιοθήκη Δ΄, της Σχολής Επιστημών Υγείας.

Η κλήρωση θα διενεργηθεί ενώπιον της τριμελούς ομάδας, αποτελούμενη από τους:

1. Αλεξάνδρα Γιατρομανωλάκη, Καθηγήτρια, Κοσμήτορα της Σχολής Επιστημών Υγείας
  2. Μιχαήλ Πιτιακούδη, Καθηγητή  Πρόεδρο του Τμήματος Ιατρικής και
  3. Χλίχλια Αικατερίνη, Καθηγήτρια  Πρόεδρο  του  Τμήματος Μοριακής  Βιολογίας και  Γενετικής.

Η Κοσμήτορας

Καθηγήτρια Αλεξάνδρα Γιατρομανωλάκη